Wakacyjny rozwój

Przemyślenia

Efektywna praca

Napisane 17.05.2021 przez Tomek

Tagi:

Oto, jak możesz pomyślnie przejść do kariery zawodowej w domu


Większość firm przeszła na pracę zdalną z powodu pandemii. Pracownicy przyjęli ten ruch. Jednak podekscytowanie było krótkotrwałe, ponieważ praca w domu może wydawać się zabawna, ale nie jest tak prosta, jak sądziła większość ludzi.


Prawdę mówiąc, praca w domu jest wyzwaniem. Trudno jest być produktywnym, gdy patrzy się na ciebie telewizor, przekąski są w zasięgu, a członkowie rodziny nieustannie krążą wokół twojego stanowiska pracy. Aby osiągnąć swoje codzienne cele, potrzebujesz czegoś więcej niż siły woli.


Jak więc płynnie przejść do pracy zdalnej i zapewnić maksymalną produktywność? Cóż, to jest tajemnica, którą chciałbym rozwikłać w siedmiu krokach.


Krok 1: Wybierz swoje miejsce do pracy

Kiedy pracujesz w domu, możesz ulec pokusie zwinięcia się w kłębek i pracy na ulubionej kanapie. Innym razem praca w łóżku może wydawać się życiową okazją, na którą czekałeś. Zaufaj mi, te miejsca są przytulne i zapewnią Ci komfort, którego pragniesz, ale nie są idealne do pracy biurowej. Pamiętaj, aby pomieszczenie było przewietrzone, a temperatura odpowiednia. Ustaw klimatyzację na temp. około 20 stopni. Jeśli nie masz klimatyzatora, to rozważ jego montaż.


Ważne jest, aby stworzyć wyznaczone miejsce do pracy, które nie jest stołem kuchennym ani jadalnią. Jeśli masz zaciszny kącik w salonie lub dodatkowy pokój, możesz ustawić swoje domowe biuro . Zainwestuj w wygodne krzesło i stół. Naśladowanie konfiguracji biurowej pomaga sprostać tej okazji.


Postaraj się, aby przestrzeń była jak najbardziej komfortowa i przytulna. Chcesz środowiska, w którym możesz się rozgrzać i cieszyć. Wygodna przestrzeń poprawia nastrój i zwiększa produktywność.


Krok 2: Ustal rutynę ćwiczeń

Kiedy pracujesz w biurze, poranna rutyna przygotowuje ciało i mózg do pracy. Podczas pracy w domu harmonogram jest inny. Nie masz przywileju wykonywania prostego ćwiczenia, takiego jak chodzenie do samochodu. W rzeczywistości możesz spędzić cały dzień w domu.


Dlatego ważne jest, aby ćwiczyć codziennie rano przed pracą, aby oczyścić umysł i ożywić ciało. Możesz iść pobiegać, skakać na skakance lub znaleźć program ćwiczeń na YouTube. CPT online może być dobrą opcją, jeśli chcesz przenieść swój trening na wyższy poziom.


Ćwiczenia pobudzają energię, poprawiają nastrój i motywują. Pomaga w zdrowiu fizycznym i psychicznym . To doskonały sposób na rozpoczęcie dnia.


Krok 3: Ubierz część

To, co sprawia, że ​​praca w domu jest kusząca, to fakt, że możesz nosić absolutnie wszystko. Dobrze? Nie sądzę. To fantazja, którą wszyscy mamy, gdy słyszymy o pracy w domu. Jednak, aby być produktywnym, musisz ubrać się do pracy tak, jak w biurze.


Przebieranie się przygotowuje do pracy. Zmienia Twoje nastawienie i dodaje sił do przyszłych zadań. Profesjonalny wygląd w domu wysyła wszystkim wiadomość, że czas na biznes. Nie rozpraszaj się.


Krok 4: Przestrzegaj godzin pracy w biurze

Biorąc pod uwagę rozproszenie uwagi, jakiej możesz doświadczyć podczas pracy w domu, ważne jest, aby mieć określoną godzinę rozpoczęcia i zakończenia. Twoje godziny pracy powinny odpowiadać godzinom pracy biura. Utwórz harmonogram pracy, który nakreśli Twoje codzienne zadania. Trzymaj się tej codziennej rutyny, aby uniknąć zwlekania i zapominania o niektórych zadaniach.


Zaplanuj wszystkie zadania z wyprzedzeniem, tak abyś dokładnie wiedział, co robić, gdy siedzisz na biurku. Skoncentruj się na wymagającej pracy, gdy jesteś najbardziej produktywny. Przenieś oddzwanianie i odpowiadanie na e-maile po południu.


Upewnij się, że robisz przerwy między pracą, aby rozluźnić mięśnie i nabrać energii. Ważne jest również, aby mieć określoną porę na jedzenie, ponieważ możesz zbytnio pochłonąć się pracą i przegapić posiłki.


Krok 5: Zminimalizuj rozproszenie

To największe wyzwanie przy pracy w domu. Kluczem jest wiedzieć, co najbardziej Cię rozprasza i wymyślić środki, aby to zminimalizować.


Media społecznościowe są głównym winowajcą. Wyłącz swoje konta w mediach społecznościowych podczas pracy. Upewnij się, że telefon jest wyłączony lub wyciszony. W przeciwnym razie będziesz mieć niepotrzebne przerwy społeczne, które zmniejszą twoją koncentrację, a ostatecznie twoją produktywność.


Twoje zwierzęta, dzieci i telewizor mogą utrudniać Ci osiągnięcie codziennych celów. Oddzielne pomieszczenie z drzwiami może pomóc w pracy przy minimalnych zakłóceniach.


Kolejnym winowajcą jest lodówka. Miej regularne godziny jedzenia, aby uniknąć przypadkowych ukąszeń za każdym razem, gdy wychodzisz z biura, aby się odświeżyć.


Krok 6: Zaangażuj się w określone cele

Posiadanie harmonogramu to jedno, ale zobowiązanie się do osiągnięcia swoich celów to drugie. W przeciwieństwie do pracy w biurze, gdzie przełożony może monitorować Twoją pracę, tutaj jesteś swoim własnym szefem; chociaż twój przełożony może cię od czasu do czasu sprawdzać.


Niektóre zadania mogą zająć więcej czasu niż oczekiwano, ale na koniec dnia musisz starać się mieć konkretną listę wykonanych zadań. Dlatego przeszacuj czas potrzebny na wykonanie zadań.


Twórz przypomnienia i wydarzenia w kalendarzu Google lub preferowanej aplikacji. W ten sposób będziesz otrzymywać powiadomienia, gdy nadejdzie czas na wykonanie następnego zadania.


Krok 7: Wykorzystaj technologię

Praca w domu może sprawić, że poczujesz się oddzielony od swojego zespołu. Najprostszym sposobem na pokonanie tej fizycznej bariery jest użycie technologii. Podczas pracy nad projektami zespołowymi Dokumenty Google ułatwiają każdemu członkowi zespołu edytowanie i komentowanie dokumentów.


Możesz zarządzać zadaniami i nadawać im priorytety za pomocą aplikacji do zarządzania projektami, takich jak Trello. Prowadź dyskusje zespołowe na Slacku, gdzie możesz wyrazić natychmiastową informację zwrotną. Nowoczesna technologia ułatwiła prowadzenie spotkań biurowych i łączenie się ze współpracownikami w czasie rzeczywistym.


Wskazówka bonusowa

Przejście do pracy w domu wymaga zaangażowania i motywacji. Możesz łatwo dostosować się do domowej atmosfery, gdy masz obraną strategię. Twoja produktywność nie powinna się zmienić, ponieważ pracujesz w domu. Komfort przebywania blisko rodziny powinien zmusić Cię do wykorzystania swojego potencjału. Pamiętaj, aby dbać o siebie, aby stale utrzymywać produktywność. Wreszcie, poświęć trochę czasu na wyjście i interakcję z innymi ludźmi.

Efektywna praca

Oto, jak możesz pomyślnie przejść do kariery zawodowej w domuWiększość firm przeszła na pracę zdalną z powodu pandemii. Pracownicy przyjęli ten ruch. Jednak podekscytowanie było krótkotrwałe, ponieważ praca w domu może wydawać się zabawna, ale nie jest tak prosta, jak sądziła większość ludzi.Prawdę mówiąc, praca w domu jest

Czytaj więcej...

Losowy

Efektywna praca

Oto, jak możesz pomyślnie przejść do kariery zawodowej w domuWiększość firm przeszła na pracę zdalną z powodu pandemii. Pracownicy przyjęli ten ruch. Jednak podekscytowanie było krótkotrwałe, ponieważ praca w domu może wydawać się zabawna, ale nie jest tak prosta, jak sądziła większość ludzi.Prawdę mówiąc, praca w domu jest

Czytaj więcej...